Blog: zdrowa żywność, przepisy, porady, rankingi sprzętu

Smoothie - zdrowa i pyszna przekąska z blendera kielichowego

Smoothie - zdrowa i pyszna przekąska z blendera kielichowego

Konsystencja smoothie przypomina mleczny koktajl, ale to tradycyjne, nie powinno w swoim składzie posiadać produktów nabiałowych. Od soków odróżnia je nie tylko sposób przygotowania (do zrobienia soku potrzebujemy wyciskarki, do smoothie – blendera, chociaż dobra wyciskarka wolnoobrotowa również się przyda, bo bazę do smoothie często stanowi sok owocowy), ale to, że smoothie to rozdrobnione składniki (owoce i warzywa) - miąższ wraz z sokiem, w soku zaś nie znajdziemy miąższu (zostaje oddzielony). 
Sok z pigwy z wyciskarki - jak zrobić?

Sok z pigwy z wyciskarki - jak zrobić?

Niedoceniana przez młodsze pokolenia pigwa, w babcinej spiżarni miała swoje zaszczytne miejsce. Zwykle przygotowywały z niej syrop (sok) w słoju przesypując pokrojone owoce cukrem. Tak przygotowane owoce, w sezonie jesienno- zimowym były super dodatkiem do herbaty stosowanym zamiast cytryny.
Soki z wyciskarki na odchudzanie – jakie warto wybrać?

Soki z wyciskarki na odchudzanie – jakie warto wybrać?

Szacuje się, że w samej Polsce, dolegliwość ta, może dotyczyć 70 % społeczeństwa. Co ważne, Światowa Organizacja Zdrowia stawia je na 6 miejscu jako czynnik, który odpowiada za wyższą liczbę zgonów na świecie. Zarówno nadwaga jak i otyłość to choroby, do których powstania przyczynia się wiele czynników. Sprawdź, jakie soki z wyciskarki na odchudzanie warto wybrać!
Przepisy z pulpy z wyciskarki

Przepisy z pulpy z wyciskarki

Szczęśliwi posiadacze wyciskarki z pewnością zdążyli poznać jej zalety i rozsmakować się w świeżo wyciskanych sokach, zdążyli też zauważyć, że oprócz pysznego soku urządzenie produkuje wytłoki, czyli miazgę z pozbawionych soku owoców i warzyw. Z pewnością nie raz zastawialiście się, co zrobić z pulpą z wyciskarki?
Hummus z blendera – jak zrobić?

Hummus z blendera – jak zrobić?

Dzisiaj gotowy hummus dostaniesz niemal w każdym sklepie, ale z doświadczenia pewnie wiesz, że “gotowce” dalekie są od ideału. Dlatego hummus z blendera przygotowany w domu zawsze lepiej smakuje i z pewnością ma zdrowszy skład.
Sok winogronowy z wyciskarki wolnoobrotowej

Sok winogronowy z wyciskarki wolnoobrotowej

O tym, że winogrona służą naszemu zdrowiu świadczy fakt, że już Hipokrates doceniał ich lecznicze właściwości i powstanie takiej gałęzi medycyny naturalnej jak ampeloterapia, czyli po prostu leczenie winogronami.
Soki na anemię z wyciskarki

Soki na anemię z wyciskarki

Jeśli mowa o zbilansowanej diecie z uwzględnieniem przeciwdziałania anemii to nie może zabraknąć w niej warzyw i owoców takich jak buraki, ciemne warzywa liściaste, granaty, czarna porzeczka, natka pietruszki, cytrusy, papryka, warzywa strączkowe. Surowe warzywa i owoce można spożywać na wiele sposobów. Zdrową i smaczną formą są świeżo wyciskane soki na anemię – najlepiej uzyskane przy pomocy wyciskarki wolnoobrotowej.
Soki świąteczne z wyciskarki

Soki świąteczne z wyciskarki

Boże Narodzenie to czas świętowania i spotkań rodzinnych przy suto zastawionym stole bez względu na to, czy święta mają dla nas religijny charakter, czy nie. Nie da się ukryć, że i do aktywności ruchowej w tym czasie trudniej jest się zmobilizować. Co zrobić, by ten magiczny świąteczny okres nie skończył się niestrawnością, dodatkowymi kilogramami i poczuciem winy? Nie rezygnować ze zdrowych nawyków i korzystać z nich mimo “gadki cioci” typu “bigosiku nie spróbujesz?” Być może to właśnie ciocia da się Tobie skusić, na szklaneczkę zdrowego, świeżo wyciskanego soku świątecznego na przeciążony bigosikiem żołądek.
Sok z agrestu na zimę z wyciskarki

Sok z agrestu na zimę z wyciskarki

Agrest a właściwie porzeczka agrest (biologiczna nazwa Ribes uva-crispa) to krzew o kolczastych pędach i drobnych, jadalnych owocach występujący w stanie dzikim w Europie, Azji i Afryce. W Polsce uprawiana w przydomowych ogródkach i działkach. Roślina nieco zapomniana, ale warto się nią zainteresować ponownie, ponieważ owoce agrestu to prawdziwa skarbnica prozdrowotnych składników. Można je spożywać świeżo zerwana z krzaczka, ale także przygotowywać, soki z agrestu, powidła, kompoty, galaretki na zimę i w ten sposób korzystać z cennych właściwości agrestu przez cały rok.
Świąteczne potrawy z wyciskarki

Świąteczne potrawy z wyciskarki

Boże Narodzenie to szczególny czas. Nie tylko dla osób wierzących, dla których święta mają przede wszystkim wymiar religijny, ale prawdopodobnie nie ma wśród nas takiej osoby, której nie urzekłaby magia towarzysząca Bożemu Narodzeniu. Przystrojone drzewko, prezenty, spotkania w gronie rodziny i przyjaciół, zapachy i smaki, które nawet jeśli towarzyszą nam na co dzień, w okresie świątecznym są “o niebo” wyraźniejsze, lepsze, intensywniejsze, po prostu – niezwykłe! Sprawdź, jakie świąteczne potrawy przygotujesz z wyciskarki!
Product successfully added to the product comparison!