Zdrowy styl życia, to nie tylko aktywność fizyczna, ale także zdrowe odżywianie. Te dwa czynniki w głównej mierze wpływają na nasze samopoczucie, zapobiegają chorobom lub pomagają w walce z już nie najlepszą kondycją zdrowotną. Wzrost świadomości społeczeństwa w tym temacie zaowocował tym, że coraz chętniej korzystamy z siłowni, biegamy, pływamy i wreszcie - myślimy o tym , co jemy. Wielu z nas do tej pory zapominało, że podstawę zdrowego odżywiania stanowią warzywa i owoce, jednak sądząc po wzroście zainteresowania kupnem wyciskarek do soków, przepisów na zdrowe soki i ogólnie pojętym zdrowym trybem życia - "idzie ku dobremu".

Dobra wyciskarka do soków (np. marki G21) zdecydowanie jest naszym sprzymierzeńcem w trosce o zdrowie, kondycję i dobre samopoczucie. Jeśli już jesteś szczęśliwym posiadaczem tego cudownego urządzenia i chcesz cieszyć się nim jak najdłużej lub zamierzasz takowe nabyć, powinieneś przeczytać ten tekst do końca. Żywotność i skuteczność wyciskarki do soków zależy od tego, jak ją użytkujemy.

Błędy w użytkowaniu wyciskarki do soków zdarzają się "najlepszym"

Podpowiadamy, jak ich uniknąć. Przede wszystkim nie zapominaj o zapoznaniu się z instrukcją obsługi urządzenia - znajdziesz tam wszystkie potrzebne informacje, jak prawidłowo złożyć wyciskarkę, z jakich produktów możesz wyciskać sok i jak czyścić sprzęt po skończonej pracy. Poświęcenie kilku chwil na przeczytanie instrukcji pozwoli wam uniknąć problemów natury technicznej, ułatwi pracę, a wyciskarka posłuży na bardzo długo.

Najczęściej popełnianym błędem jest niepoprawne złożenie urządzenia. Każdorazowo przed użyciem upewnij się, czy wyciskarka do soków ma wszystkie elementy na swoim miejscu.

Pamiętaj! Twoje urządzenie to wyciskarka do soków wolnoobrotowa, wolniejsza, ale dokładniej wyciska sok. Nie przyspieszaj pracy urządzenia ciągłym popychaniem produktów.

wyciskarka wolnoobrotowa G21 Chamber

Wydajność wyciskarki i jakość otrzymanego soku, zależy także od tego jak i w jaki sposób warzywa i owoce wkładamy do otworu wlotowego. Duże i twarde produkty musimy przekroić na 2-4 części, mniejsze wrzucamy w całości.

Pamiętajmy o usuwaniu twardych pestek. Najlepiej stosować naprzemiennie twarde składniki soków z miękkimi i włóknistymi - te ostatnie, koniecznie kroimy na małe kawałki, by uniknąć okręcania się włókien na ślimaku wyciskarki. Doskonale z "przeczyszczaniem" wyciskarki radzi sobie marchewka, jeśli zauważymy spadek wydajności sprzętu podczas wyciskania soku - przepuśćmy przez nie marchew.

O żywotności wyciskarki wolnoobrotowej do soków decyduje również mycie urządzenia po skończonej pracy. Jeśli soki robimy zaraz, jeden po drugim, wystarczy włączone urządzenie przelać ciepłą wodą. Po zakończeniu pracy, nie dopuszczamy do zaschnięcia resztek miąższu na elementach urządzenia. Nie wrzucamy części roboczych wyciskarki do zmywarki (gorąca woda niszczy uszczelki). Każdy element myjemy ręcznie wodą z delikatnym detergentem i dokładnie osuszamy (wytworzenie się osadu wapiennego po niedokładnym osuszeniu, działa na urządzenie jak papier ścierny). Jeśli nie możemy domyć sita, można go namoczyć w wodzie z octem winnym.

G21 Emotion

Unikamy przegrzewania sprzętu (wyciskarki G21 mają wbudowany system zabezpieczający przed przegrzaniem) i przestrzegamy zalecanego czasu pracy ciągłej urządzenia.

Niech Was nie przeraża ta liczba zaleceń, bo w zasadzie to wszystko wiecie, czasem tylko coś się zapomni ;) Nie ma to jak sprawnie działająca wyciskarka do soków i pyszny, zdrowy soczek, np. oczyszczający: 4 jabłka, łodyga selera naciowego, 2 plastry dyni, 1 cm imbiru, szczypta kurkumy.

Zrób zakupy w naszym sklepie i ciesz się jakością i wydajnością wyciskarek do soków G21.