Zakup urządzenia kuchennego do rozdrabniania i miksowania produktów może być nie lada wyzwaniem dla osób nieobeznanych w temacie. Sklepy stacjonarne i internetowe oferują całą gamę mikserów i blenderów, co wbrew pozorom wcale nie ułatwia wyboru. Kwestią istotną, którą przed zakupem urządzenie miksującego należałoby przemyśleć jest to, do rozdrabniania jakich produktów najczęściej będziemy używać blendera i jak często będziemy z niego korzystać?

Jaki blender do orzechów i twardych warzyw?

Jeśli zależy Wam na sprzęcie, w którym nie tylko przygotujecie bananowe smoothie, ale także masło orzechowe, koktajl z brokułem czy mąkę gryczaną, to warto od razu zainwestować w porządny blender kielichowy, który będzie odpowiedni także do orzechów i twardych warzyw. Nie ma co zawracać sobie głowy blenderami ręcznymi czy mikserami, bo w przypadku twardych produktów urządzenia te się nie sprawdzają.

Nasze porady i propozycje!

Taki o dużej mocy i ilości obrotów na minutę. Im większa moc i ilość obrotów blendera, tym krótszy czas miksowania i odpowiednia konsystencja produktu, a także brak obaw, że urządzenie się przegrzeje przy trudniejszych do rozdrobnienia składnikach. G21 Vitality – blendery kielichowe (samodzielnie stojące) sprostają najbardziej skomplikowanym wyzwaniom kulinarnym. Przy ogromnej mocy silnika (od 1500 W i wyżej i obrotach 32 000), ani miksowanie surowej marchewki, rozdrabnianie orzechów czy mielenie kaszy na mąkę nie stanowi problemu.

Blender G21 Perfect Smoothie Vitality 1680W
Blender G21 Vitality

Oczywiście ważne są w urządzeniach miksujących noże. Blendery kielichowe G21 wyposażone są w supermocne, wyprofilowane ostrza z hartowanej stali nierdzewnej. Najskuteczniejsze w walce z twardymi produktami są 6ostrzowe noże (dwa skierowane lekko w dół, 4 ku górze). Wyposażone w duży kielich blendery pozwalają na zmiksowanie większej ilości składników, a co za tym idzie, uzyskanie większej ilości produktu końcowego, dlatego takie urządzenie z powodzeniem sprawdzi się nie tylko w domowej kuchni, ale także w restauracji i kuchni serwującej większą ilość posiłków. Jeśli wydaje się Wam, że dla Waszych potrzeb kielich blendera jest za duży, możecie dokupić taki, o mniejszej pojemności. Kielich i noże blendera powinny być odporne na temperaturę i w przypadku G21 tak jest. Rozdrobnienie kostek lodu czy zmiksowanie gorącej zupy z pewnością nie zaszkodzi urządzeniu. Kto potrzebuje w kuchni niezawodnego blendera, które poradzi sobie z najtwardszymi produktami, do tego w krótkim czasie, nie będzie zawiedziony modelem G21 Perfect Smoothie, czy G21 SMART Smoothie Vitality. Decydując się na sprzęt wyposażony w panel sterujący i automatyczne programy, nie musimy stać nad urządzeniem, bo za pomocą wybranego przycisku, blender kielichowy sam zmiksuje składniki do odpowiedniej, zaprogramowanej konsystencji.

Blender G21 Perfect Smoothie. 1500 W. G21 SMART Smoothie Vitality

Blender G21 Perfect Smoothie oraz Blender G21 SMART Smoothie Vitality

Blender kielichowy o dużej mocy jest najbardziej przydatnym urządzeniem dla osób preferujących zdrowy tryb życia, a z tym wiąże się zdrowe odżywianie i dla osób, dla których przetwarzane, gotowe produkty spożywcze typu masło orzechowe są po prostu niejadalne. Przygotowanie przy użyciu blendera zielonego smoothie czy masła migdałowego jest proste (jeśli nie wiesz, jak się do tego zabrać, zapraszamy do przeczytania innych naszych wpisów na blogu), nie jest pracochłonne (możemy zaoszczędzony czas poświęcić na własne przyjemności) i przede wszystkim warzywa i owoce nie tracą swoich cennych składników w postaci witamin i minerałów, czyli ogólnie mówiąc rozdrabniane produkty zachowują swoje wartości odżywcze.

W poszukiwaniu blendera do orzechów i twardych warzyw nie musisz nie musisz biegać po sklepach, jeśli uważnie czytałeś wpis, to wiesz, gdzie takiego urządzenia szukać.