Kto z nas tego nie przechodził “od jutra będę uważać na to, co jem, będę jeść więcej warzyw, pić soki” i co? Wiele razy obiecywaliśmy sobie, że w końcu zmienimy nawyki żywieniowe, będziemy fit i postawimy na zdrowe odżywianie całej rodziny a brak decyzji tłumaczyliśmy brakiem odpowiedniego sprzętu. Jeszcze trudniej zdecydować się na wprowadzeniu do menu prowadzonych przez nas restauracji czy kawiarni soków ze świeżo wyciskanych owoców i warzyw, bo jeśli kupimy drogi sprzęt, a on nie spełni oczekiwań? Koniec wymówek. Zacznijcie działać. W sklepach od dawna można dostać dobrej jakości, w przystępnej cenie wyciskarki do soków (np. G21), dzięki którym zawsze będziesz mieć pod ręką pyszny i zdrowy sok, pełen witamin i minerałów.

Podpowiemy Wam, na co zwrócić uwagę wybierając wyciskarkę wolnoobrotową.

Wyciskarka do soków G21 Gracioso. Pozioma. Premium.

Wyciskarka do soków G21 Gracioso

Zdecydowanie zalecamy wyciskarki wolnoobrotowe, które wycisną z owoców i warzyw dosłownie cały sok, przy czym ilość błonnika będzie w nich o wiele większa niż w soku z tradycyjnej sokowirówki. Ponieważ w sprzedaży znajduje się wiele różnych wyciskarek wolnoobrotowych, można się “pogubić” przy ich wyborze, bo wysoka cena wcale nie jest wyznacznikiem skuteczności i niezawodności sprzętu, a niższa - nie oznacza “tandetnego” urządzenia.

Wybór wyciskarki wolnoobrotowej: na co zwrócić uwagę?

Oczywiście na parametry wyciskarki, bo to one przesadzają o jego wydajności i jakości otrzymywanego soku. Ponieważ jak sama nazwa mówi - ”wolnoobrotowa” czyli taka, której obroty to 40 do 80 na minutę. Dzięki wolnym obrotom składniki są stopniowo miażdżone i uwalniają płyn, przy czym urządzenie nie nagrzewa się i wysoka temperatura nie niszczy witamin w produkcie.
Na rynku są dostępne dwa typy wyciskarek biorąc pod uwagę element miażdżący: jednoślimakowe i dwuślimakowe. Dwa ślimaki dają podwójny nacisk, dokładniejsze wyciskanie, większą ilość soku i poradzą sobie z najtwardszymi produktami, ale wymagają więcej “zachodu” przy myciu dwóch ślimaków urządzenia.

Wyciskarkę jednoślimakową możemy kupić w dwu opcjach: pionową lub poziomą. Pionowe są mniejsze i mają mniejszy otwór wsadowy, ale są bardziej kompatybilne (do niewielkiej kuchni akurat). Poziome są większe, do otworu wlotowego można wrzucić nawet cały owoc i z reguły są urządzeniami wielofunkcyjnymi (mielenie, przecier, sorbet) i sprawdzą się przy większej rodzinie czy w restauracji.

Ważna jest moc silnika wyciskarki wolnoobrotowej!

Z twardszymi warzywami i owocami poradzi sobie wyciskarka o mocy powyżej 150 W. Im wyższa moc, tym lepsza efektywność.
Im większy otwór wsadowy, tym mniej zabawy z krojeniem warzyw czy owoców.

Wyciskarka do soków G21 Gourmet. Pozioma. Premium. Multifunkcyjna.

Wyciskarka do soków G21 Gourmet

Równie ważne!

To jednak nie wszystko! Na co jeszcze zwrócić uwagę, jak wybieramy wyciskarkę wolnoobrotową?

  • okres gwarancji
  • czy posiada antypoślizgowe, gumowe nóżki
  • jaką posiada regulację gęstości soku
  • czy posiada blokadę kapania soku i tłoczek
  • czy ma funkcję pracy wstecznej (rzadko przydatna w wyciskarkach G21), przy przyblokowaniu się jakimś składnikiem
  • jakie posiada dodatkowe funkcje
  • czy poszczególne elementy urządzenia są wolne bisfenolu A (szkodliwy związek uwalniający się z tworzyw sztucznych)

Jeśli ciągle nie wiesz, na jaką wyciskarkę się zdecydować, zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, gdzie przy każdym urządzeniu obok zdjęcia, są umieszczone dokładne jego parametry. Wyciskarka wolnoobrotowa nie musi być z najwyższej półki cenowej. Ważne, by spełniała swoje zadania, a takie są urządzenia G21. Do Was należy decyzja, jaki model wybrać. I nic już nie będzie stało na przeszkodzie “bycia fit”.