Soki na obniżenie cholesterolu

Soki na obniżenie cholesterolu

Słów kilka o cholesterolu i wyciskanych sokach

Nie da się ukryć, że zmorą XXI wieku są choroby naczyniowo-sercowe. W samej Europie z tego powodu umiera aż 4 miliony osób rocznie. I nawet daleko idący postęp w rozwoju nauk medycznych nie jest w stanie zmienić niechlubnych statystyk. Dlaczego tak się dzieje? Otóż sami zapracowujemy sobie na taki stan rzeczy. Niezdrowy styl życia: zła dieta, brak aktywności ruchowej, używki, stres, niewystarczająca ilość snu, zanieczyszczone środowisko - oto główna przyczyna naszych kłopotów ze zdrowiem. A wszystkie te czynniki sprowadzają się do jednego – wysoki cholesterol i niestety co się z tym wiąże - choroby, które w wielu przypadkach kończą się śmiercią. Z tym cholesterolem to nie jest tak, że jest szkodliwy dla organizmu, a wręcz przeciwnie jest niezbędny dla prawidłowego przebiegu wielu procesów: wytwarzanie hormonów płciowych, witaminy D3, kwasów żółciowych, jako składnik błon komórkowych. Dlaczego więc cholesterol stał się naszym wrogiem? Wyjaśniamy: tym “złym” jest podwyższona wartość jego frakcji – LDL. Bo cholesterol jest substancją tłuszczową, która nie rozpuszcza we krwi, a za jej transport odpowiadają lipoproteiny. I tak, lipoproteiny o dużej gęstości zwane HDL (dobry cholesterol) zbierają nadmiar cholesterolu ze ścian naczyń, transportują go do wątroby, gdzie zostaje zmetabolizowany, zaś lipoproteiny o małej gęstości - LDL (zły cholesterol) transportują cholesterol do ścian tętnic, powodując powstawanie blaszek miażdżycowych i zwężenie światła naczyń krwionośnych. Szkodliwy jest wysoki poziom LDL – grozi zawałem serca, udarem mózgu. Norma dla LDL to 135mg/dl. O znacznie podwyższonym mówi się, gdy osiąga wartość powyżej 155mg/dl. Czy wysokie stężenie cholesterolu we krwi to już wyrok? Nie! O ile zmienimy styl życia, regularnie będziemy kontrolować stan zdrowia i przestrzegać zaleceń specjalistów. Sprawdź, jakie soki na wysoki cholesterol warto wybrać.

Sprawdź też jakie soki pić na poprawę cery<----KLIK - Sprawdzone i skuteczne przepisy!

Skąd w organizmie bierze się cholesterol?

75% produkuje sam organizm. Pozostałe 25% procent dostarczamy do organizmu wraz z produktami pochodzenia zwierzęcego i to zwykle one zawyżają poziom złego cholesterolu LDL. Dlatego uważajmy na ilość i jakość spożywanych tłuszczów zwierzęcych. Zrezygnujmy z niezdrowych przekąsek bogatych w tłuszcze trans, a do diety włączmy warzywa i owoce (sprawdź, jakie soki na cholesterol warto wybrać), zdrowe tłuszcze (olej lniany, oliwę z oliwek, awokado) oraz produkty z pełnego ziarna, które działają jak “wymiatacz” cholesterolu. Nie bez powodu Światowa Organizacja Zdrowia zaleca zjadanie 5 porcji warzyw i owoców dziennie. W końcu to najlepsze źródło witamin, makro- i mikroelementów, polifenoli i błonnika - słowem - substancji, które są niezbędne dla naszego zdrowia. No i zacznijmy się ruszać, wysypiajmy się, odrzućmy używki (zamiast porannego papierosa – szklanka zdrowego soku). A co ważne, nawet jeśli już zapracowaliśmy sobie na podwyższony poziom “złego cholesterolu”, możemy w naturalny sposób podjąć z nim walkę.

Soki na cholesterol

A może soki na obniżenie cholesterolu?

Oczywiście najlepiej wybrać świeżo wyciskane soki na cholesterol. Wystarczy wizyta na zielonym ryneczku i zakup warzyw i owoców, wyciskarka wolnoobrotowa (sprawdź model G1 Gracioso) oraz chęci do zmiany nawyków - bo bez tego ani rusz. Jakie soki pić na cholesterol? Oto kilka sprawdzonych (zdrowych i smacznych) przepisów.

Soki na cholesterol

I

 • 2 pomidory
 • 2 łodygi selera naciowego
 • 2 liście jarmużu
 • 2-4 gałązki natki pietruszki
 • 1-2 ząbki czosnku
 • 1 łyżka oliwy z oliwek

Sprawdź też inne przepisy na sok z selera naciowego<----KLIK - Smacznie i zdrowo!

II

 • 1 szklanka czerwonych winogron
 • 2 jabłka
 •  1 marchewka
 •  ½ pomarańczy

III

 • 2 szklanki jagód
 • 1 grejpfrut
 • 1 cm korzenia imbiru

IV

 • 3 jabłka
 • 1 garść liści szpinaku
 • 1 garść natki pietruszki

Lepiej zapobiegać niż leczyć! Dlatego nie czekaj i nie pracuj na wysoki LDL, ale świadomie dbaj o swoje dobre samopoczucie i zdrowie. Wyciskane soki na cholesterol będą świetnym rozwiązaniem. W końcu - “w zdrowym ciele – zdrowy duch”!

Powiązane produkty

Udostępnij ten wpis

Komentarze (0)

Brak komentarzy w tym momencie.

Dodawanie komentarza

Product successfully added to the product comparison!