Suszarka do owoców i warzyw G21 Harmony Platinium. Duża powierzchnia.

 1. Elektroniczne sterowanie temperaturą: 35-68º C
 2. Wbudowany timer
 3. 10 stalowych  tac suszących
 4. Ze stali nierdzewnej
 5. Równomierny nawiew od tyłu
 6. Powierzchnia suszenia: 1,44 m2
 7. Moc 1000W, właściwie dopasowana do powierzchni suszenia
 8. Zastosowanie: warzywa, owoce, zioła, mięsa, ryby,
 9. Wykonanie z bezpiecznych materiałów 
 10. Najlepszy stosunek powierzchni suszącej, jakości do ceny

Więcej informacji

cena: 1 549,00 PLN brutto


Tak mamy ją w magazynie! Możesz ją mieć do trzech dni roboczych u siebie! Bezpłatna dostawa! 14 dni na zwrot bez podawania przyczyny !

Przykłady zastosowania suszarki do warzyw i owoców G21 Harmony Platinium

Suszarka G21 Harmony Platinium bardzo dobrze poradzi sobie z wysuszeniem:
 • plasterków owoców takich jak daktyle, morele, banany ale również nasze polskie jabłka, gruszki, śliwki – wszystko to znakomicie zastąpi słodycze
 • kawałków warzyw takich jak marchewka, pietruszka, rzodkiewka – spróbuj takich witalnych przekąsek
 • liści ziół takich jak bazylia, koperek, rozmaryn czy pokrzywa – po wysuszeniu będą wzbogacały Twoje potrawy przez cały rok
 • ząbków czosnku i piórka cebuli, które następnie mogą stanowić wspaniały dodatek do innych dań, nalewek, czy syropów
 • kawałków mięsa oraz ryb – będą stanowiły wspaniałe i zdrowe przekąski, uzupełniające białko oraz zdrowe tłuszcze omega-3 w Twoim organizmie
 • nasion dni, słonecznika, sezamu oraz lnu
 • orzechów laskowych, włoskich, kasztanów i migdałów
 • grzybów, które następnie będzie można użyć do zup, sosów i na pizzę (sprawdź jak suszyć grzyby w suszarce)
 • krakersów z dodatkiem papryczki chilli

Powyższe przykłady to tylko mała próbka możliwości suszarki Harmony Platinium, której całkowite możliwości są niemal nieograniczone. Wszystko, co wysuszysz może stanowić wspaniałe przekąski dla Ciebie oraz Twoich bliskich. Suszoną żywnością zaskoczysz gości na domowym przyjęciu, ale również znakomicie sprawdzą się one podczas aktywności na świeżym powietrzu, gdzie mogą stanowić zdrową porcję węglowodanów oraz białka. Sprawdź też jakie owoce i warzywa sezonowe możesz wykorzystać w zależności od pory roku.

Suszarkę G21 Harmony Platinium z powodzeniem wykorzystasz również do:
 • wyrastania ciast drożowych (trzeba wyjąć tace)
 • suszenia modeli z gliny, modeliny oraz gipsu
 • suszenia liści oraz płatków kwiatów

Dlaczego warto suszyć owoce, warzywa, mięsa, ryby w domu?

Suszenie to jedna z najstarszych, naturalnych i najzdrowszych metod przechowywania żywności. Metoda ta odkryta została w czasach, kiedy na ziemi żyły mamuty, a człowiek po tym jak go upolował nie był w stanie go zjeść i musiał konserwować żywność, żeby się nie psuła. Suszenie usuwa z pokarmu wodę, której brak powoduje, że nie rozwijają się w nim mikroorganizmy odpowiedzialne za proces psucia pokarmu. Jest to najbardziej podstawowa forma konserwowania żywności, a zarazem najzdrowsza – pod warunkiem, że robiona samodzielnie w domu. Suszenie w przeciwieństwie do innych metod konserwacji produktów (np. mrożenie) nie niszczy najcenniejszych substancji odżywczych i enzymów. W dzisiejszych czasach możemy kupić w sklepach produkty suszone i podsuszane (owoce, warzywa, mięsa), jednak wadą tych produktów jest duża zawartość niezdrowych „dodatków” rzekomo polepszających wygląd i smak produktu (dodaje się barwniki, cukry, glutaminian sodu, różnego rodzaju tłuszcze). Suszenie produktów w domu daje Ci 100% kontroli nad tym, co suszysz i co zjesz. Masz pewność, że w suszonych produktach nie pojawią się żadne polepszacze, żadna dodatkowa chemia. Fakt że pozbędziesz się z produktu wody spowoduje że będziesz mógł bardzo długo cieszyć się darami natury, a smak potraw pozostanie bardzo wyrazisty. Mimo że upłynęło kilkaset tysięcy lat, od kiedy suszenie wymyślił człowiek pierwotny, suszenie produktów jest wciąż najatrakcyjniejszą formą przechowywania zdrowych produktów. Często styl życia, ciągły brak czasu powoduje, że nie mamy alternatyw, posiłkujemy się tym co jest pod ręką i szybko dostępne – często są to produkty pozbawione wartości odżywczych i minerałów. Suszarka G21 Harmony Platinium pozwoli Ci, aby takimi produktami były warzywa i owoce pełne witamin, enzymów, witalności.

Układ grzania i cyrkulacji powietrza

Suszarki można podzielić na dwie grupy urządzeń. Czym one się różnią? I jaką suszarkę wybrać? Pierwszą grupę stanowią suszarki z cyrkulacją powietrza w pionie. W tego typu suszarkach nakładamy tace suszące, jedna na drugą. Suszenia polega na tym, że ciepło jest wyprowadzane z dołu i przenika przez wszystkie poziomy. Oznacza to, że często najwyższy poziom może być niedosuszony, bądź też wymagana jest zmiana poziomów tak żeby wyrównać proces suszenia (tace z dołu idą na górę suszarki, a te z góry idą na dół suszarki). Jeżeli decydujesz się na zakup takiej suszarki musisz liczyć się z kosztem do 350 PLN. Marka G21 w swojej ofercie ma dwie takie suszarki Paradiso Small i Paradiso Big. Suszarki z cyrkulacją w pionie to suszarki to okazjonalnego suszenia produktów, gdzie nie jest bardzo istotne aby zachować równomierność w odprowadzaniu wody.
Druga grupą urządzeń suszących są suszarki z nawiewem bocznym. Są to suszarki profesjonalne. Suszarki z cyrkulacją powietrza w poziomie (wentylator i grzałka montowane są z boku suszarki), stanowią odrębną klasę urządzeń. Suszenie w suszarkach z bocznym/poziomym obiegiem powietrza charakteryzuje się dużą równomiernością temperatury oraz wysoką skutecznością suszenia. Urządzenia te są tez 3-5 razy droższe od urządzeń z cyrkulacją pionową. Praca z urządzeniami z cyrkulacją boczną nie wiąże się z przekładaniem tac, oraz z efektem nierównomiernego suszenia czy z koniecznością dosuszania niektórych tac. Są to rozwiązania wygodniejsze w użyciu, często elegancko wykończone. Do takich urządzeń należy G21 Harmony Platinium.
Pamiętaj o tym, że bez względu na jaką suszarkę się zdecydujesz sprawdź proporcję powierzchni suszącej do mocy urządzenia. Powinna się ona zawierać między 60 – 80W na każde 0,1 m2. Suszarka Harmony Platinium ma moc 70W na każde 0,1 m2.

Dajemy bardzo dużą powierzchnię suszenia i idealnie dopasowaną moc urządzenia

Suszarka G21 Harmony Platinium została wyposażona w 10 prostokątnych tac, wykonanych z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Każda z nich ma wymiar 40 cm na 36 cm. Łączna powierzchnia suszenia całej suszarki do żywności G21 Harmony Platinium wynosi aż 1,44 m2. To jedna z największych (jak nie największa) suszarka do owoców i warzyw. Inżynierowie marki G21 dobrali moc urządzenia tak aby suszenie odbywało się w sposób maksymalnie wydajny i równomierny. Otrzymujesz 1000W, które za pomocą wydajnego wentylatora jest rozprowadzane w postaci ciepła po wszystkich poziomach suszarki. Niezwykle istotne jest to aby moc była właściwie dostosowana do powierzchni suszenia. Na rynku można spotkać urządzenia, w których producenci nie zadbali o właściwą proporcję mocy grzewczej do powierzchni suszenia, wówczas suszarka suszy tylko na powierzchniach, które znajdują się najbliżej grzałek. Suszarka nie może tylko ładnie wyglądać, musi być również efektywna. Taka jest właśnie G21 Harmony Platinium.

Wysokiej jakości termostat i cyfrowa regulacja temperatury

Suszarka do warzyw G21 Harmony Platinium jest wyposażona w cyfrową regulację temperatury. Jednak sama nastawa temperatury ma małe znaczenie i można założyć, że występuje w każdej suszarce. To co jest istotnym elementem, który różnicuje suszarki to element mierzący temperaturę w środku. To od czujnika temperatury zależy czy ustawiona na wyświetlaczu temperatura będzie utrzymana. Suszarki Harmony Platinium, zostały wyposażone w najwyższej jakości elektroniczne systemy pomiaru temperatury, które są sprzężone z regulatorem temperatury. Najwyższa jakość tych sensorów powoduje, że temperatura utrzymywana w suszarce jest stabilna i dokładnie taka jaką ustawisz na wyświetlaczu cyfrowym. System czujnika temperatury to jeden z ważniejszych elementów suszarki, a zarazem element, który różnicuje najlepszych producentów od tych słabszych. Zaufaj inżynierom G21 i zdecyduj się na Harmony Platinium z najwyższej jakości pomiarem temperatury.

Cyfrowa regulacja czasu pracy

Poza dokładnym ustawieniem temperatury suszenia, suszarka G21 Harmony Platinium, pozwala również ustawić czas pracy, po jakim urządzenie wyłączy się automatycznie. Oczywiście bez względu na ustawienia automatyczne suszarkę zawsze można wyłączyć przyciskiem „włącz/wyłącz”. Suszarka podczas pracy wyświetla pozostały do końca suszenia czas.

Nowoczesny design

Suszarka G21 Harmony Platinium jest bardzo elegancka. Wykonana została z wysokiej jakości połyskowej stali nierdzewnej. Dlaczego ze stali, a nie tworzywa sztucznego? Stal nierdzewna jest materiałem bardzo trwałym w porównaniu do plastiku. Jeżeli szukasz niezawodnego urządzenia na długie lata to stal nierdzewna zagwarantuje to. Plastik zużyje się dużo szybciej (zestarzeje się i straci swoje właściwości – szczególnie ten proces może się nasilić wówczas, gdy suszarka będzie często używana i będą występować duże wahnięcia temperatury). Jest to reguła, którą warto brać pod uwagę przy zakupie dowolnych produktów. Stal nierdzewna jest również odporna na uszkodzenia mechaniczne. Jeżeli więc szukasz suszarki, która będzie używana w warunkach podwyższonego ryzyka na uszkodzenia (np. kuchnia restauracji, kawiarnia) to Harmony Platinium jest dla Ciebie. Kolejną cechą stali nierdzewnej, o której warto wspomnieć przy wyborze suszarki jest jej zupełna neutralność na zapach pożywienia. Nie wydziela, ani nie przyjmuje zapachów. Urządzenia wykonane ze stali nierdzewnej są też łatwe i proste w czyszczeniu. Do czyszczenia stali nie są potrzebne środki chemiczne. Ostatnią cechą (jednak nie najmniej ważną) jest możliwość poddania urządzeń zbudowanych ze stali nierdzewnej, recyklingowi. To powoduje, że suszarka Harmony Platinium jest najbardziej ekologiczną suszarką na rynku.

Bezpieczeństwo i certyfikaty
Suszarka została certyfikowana i jest w pełni bezpieczna
Czyszczenie suszarki
Ze względu na swój rozmiar (51,5 x 43 x 35,5 cm) oraz wagę (12,5 kg) suszarkę można łatwo rozłożyć w celu jej umycia. Tylna ściana suszarki zawierająca element moduł grzania i cyrkulacji powietrza odpina się od korpusu suszarki. Korpus ze stali nierdzewnej możesz wówczas umyć dostając się do niego z obu stron. Po skończonym myciu, korpus przypniejsz do modułu grzewczego bardzo szybko i bez użycia narzędzi.

Zobacz czym się różni suszarka G21 Harmony Platinium od innych suszarek marki G21PARAMETR

G21 Paradiso Cube

G21 Paradiso Big

G21 Harmony Small

G21 Harmony Big

G21 Harmony Platinium
Moc350 W550 W630 W800 W1000 W
Ilość tac6681010
Wymiary tacy33 x 33 cm; ; możlwiość regulacji odstępu (1 - 2cm)42 x 28,5 cm; możlwiość regulacji odstępu (2 - 3cm)37 x 29 cm34 x 38 cm40 x 36 cm
Cyrkulacja ciepłego powietrzastrumień pionowy od dołustrumień pionowy od dołustrumień boczny od tyłustrumień boczny od tyłustrumień boczny od tyłu
Łączna powierzchnia suszenia0,61 m20,71 m20,85 m21,29 m21,44 m2
Zakres temperatur40 - 700 C40 - 700 C32 - 680 C32 - 680 C35 - 680 C
Zabeszpieczenie przed przegrzaniemTAKTAKTAKTAKTAK
Sterowanie suszarkąCyfroweCyfroweCyfroweCyfroweCyfrowe
Elektroniczny pomiar czasu (auto-stop)TAKTAKTAKTAKTAK
Dostępne akcesoriadodatkowe tacedodatkowe taceteflonowe tace do suszenia ciekłych produktów (puree, jogurt, musy)teflonowe tace do suszenia ciekłych produktów (puree, jogurt, musy)teflonowe tace do suszenia ciekłych produktów (puree, jogurt, musy)
Cicha pracaTAK !TAK !TAK !TAK !TAK !
Przeznaczeniedo Twojego domudo Twojego domudo Twojego domu oraz małej restauracjido Twojego domu oraz restauracjido restauracji oraz domu
Wymiary34 x 34 x 21 cm41 x 29 x 21,5 cm46 x 33 x 28 cm50 x 38,5 x 49 cm51,5 x 43 x 35,5 cm
MateriałWysokiej jakości tworzywo (BPA Free)Wysokiej jakości tworzywo (BPA Free)Wysokiej jakości tworzywo (BPA Free)Wysokiej jakości tworzywo (BPA Free) + stalWysokiej jakości stal nierdzewna
Waga3,5 kg4 kg5,5 kg8,5 kg12,5 kg
Zawartość zestawuParadiso Cube, 6 tac, pokrywa, instrukcja użytkownika, przepisyParadiso Big, 6 tac, instrukcja użytkownika, przepisyHarmony Small, 8 drobnych siatek do suszenia, instrukcja użytkownikaHarmony Big, 10 drobnych siatek do suszenia, instrukcja użytkownikaHarmony Platinum, 5 grubych i 5 drobnych siatek do suszenia, instrukcja użytkownika
Gwarancja2 lata2 lata2 lata2 lata2 lata
Cena219 PLN299 PLN899 PLN1099 PLN1549 PLN

Bardzo duża powierzchnia suszenia, dobrze dobrana moc, wysoka jakość, wykonanie ze stali nierdzewnej, bezpieczeństwo użytych materiałów, w zestawieni z ceną urządzenia, powodują że G21 Harmony Platinium jest najlepszym wyborem w swojej klasie. Jeżeli szukasz suszarki bardzo dużej, wytrzymałej, której można używać codziennie i przez wiele lat to G21 Harmony Platinium jest dla Ciebie.

Co otrzymasz w zestawie G21 Harmony Platinium

W eleganckim pudełku G21 Harmony Platinium znajdziesz:
 • suszarkę Harmony Platinium
 • 5 grubych i 5 drobnych siatek do suszenia
 • instrukcję użytkownika
 • pierwsze przepisy i porady z zakresu suszenia owoców, warzyw, mięs

Dlaczego warto wybrać suszarkę Harmony Platinium marki G21?

G21 to wiodąca i innowacyjna marka produktów do przygotowywania zdrowej i świeżej żywności, również tzw. RAW FOOD (surowe diety). Od samego początku istnienia marka G21 specjalizuje się w produkcji urządzeń pomagających odżywiać się zdrowo i smacznie. W swojej ofercie marka G21, oprócz suszarek do owoców/warzyw, ma blendery wysokiej mocy oraz wyciskarki wolnoobrotowe (wyciskanie na zimno). Produkty G21 to dziesiątki tysięcy zadowolonych Klientów na rynkach europejskich, którzy, używają produktów w swoich domach, restauracjach, kawiarniach. Jakość, wydajność, ergonomia potwierdzona zarówno przez domowników jak i profesjonalnych kucharzy i restauratorów, używających suszarek, blenderów i wyciskarek w swoich kuchniach, kawiarniach i restauracjach. Do produkcji suszarek do warzyw i owoców używane są najlepsze, selekcjonowane podzespoły, a sam proces produkcyjny opiera się o najnowocześniejsze linie produkcyjne i doświadczonych inżynierów. Marka G21 to lider i ekspert wśród urządzeń przeznaczonych suszenia. Z roku na rok coraz więcej Klientów decyduje się na markę G21 ze względu na najlepszą proporcję jakości i funkcjonalności do ceny. Produkty G21, są zawsze dobrze dopasowane do pod względem mocy oraz wielkości. G21 stawia również design urządzeń dopasowany do nowoczesnych wnętrz. Suszarki do owoców są eleganckie i miłe dla oka.

Poznaj całą gamę produktów G21 do przygotowywania zdrowej żywności. Wszystkie wysokiej jakości, wszystkie z najlepszą proporcją jakości do ceny. W tej kategorii marka G21 jest bezkonkurencyjna.

Product successfully added to the product comparison!