Jak wynika z najnowszych badań rynku, Polacy coraz chętniej i częściej zaglądają do restauracji, kawiarni czy barów. “Bywanie” w tego typu lokalach stało się nie tylko modne, ale i wygodne, stąd też w prowadzeniu gastronomicznego biznesu, wielu ludzi upatruje źródło finansowego sukcesu. Lokale gastronomiczne “wyrastają jak grzyby po deszczu”, ale wygrywają tylko najlepsi. Co niektórym restauratorom wydaje się, że wstawieniu kilku “bajeranckich” krzeseł i stolików oraz wywieszenie menu powinno generować zyski, ale w tej branży liczy się coś więcej. Smaczna, zdrowa, pomysłowa kuchnia, to jeden z głównych czynników przekładających się na uznanie klienta, a co za tym idzie - powodzenie interesu. Ale jeśli nawet zatrudnimy mistrza kuchni, który potrafi tworzyć kulinarne dzieła, a nie zapewnimy mu odpowiedniego warsztatu pracy, nie mamy co marzyć o sukcesie. Z rozmów z najlepszymi kucharzami wynika, że dobry sprzęt kuchenny “pod ręką”, to połowa kulinarnego sukcesu. Oglądając tak popularne obecnie programy kulinarne w telewizji, trudno nie zauważyć, że w kuchni oprócz głównego kucharza i ostrych noży, królują blendery, miksery, sokowirówki i roboty kuchenne. Dzisiaj bez dobrego blendera trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie restauracyjnej kuchni, kawiarni czy baru.

Blender - niezastąpiony pomocnik każdego kucharza

W dzisiejszych czasach kupno blendera jest sprawą prostą (sklepy stacjonarne i internetowe kuszą ofertami), ale jaki blender do restauracji zakupić, by w pełni zaspokoił potrzeby wynikające ze specyfiki lokalu? Najczęściej popełnianym błędem jest kupno urządzenia o małej mocy, które generalnie przeznaczone jest do użytku domowego. Do sprawnego funkcjonowania lokalu potrzebny jest blender , który gwarantuje efektywną pracę i długotrwałe użytkowanie. Wybierając urządzenie, bierzemy pod uwagę, jaką ilość koktajli, zup, kremów, sosów czy past będzie musiał przygotować kucharz jednorazowo. W lokalach gastronomicznych najlepiej sprawdzają się wysokoobrotowe blendery kielichowe o dużej mocy silnika i pojemnym kielichu. Urządzeń tego typu jest wiele na rynku, ale są albo małej mocy, albo ich cena jest nieadekwatna do wydajności. Dobrym i sprawdzonym wyborem okazują się blendery G21 Vitality, które cechuje wysoka jakość i wydajność za niewygórowaną cenę.

Blender G21 Perfect Smoothie Vitality 1680W  SMART Smoothie Vitality Blender G21 Perfect Smoothie

Na co zwrócić uwagę, kupując blender do restauracji?

  • moc urządzenia
  • wydajność pracy i funkcjonalność
  • pojemność kielicha
  • jakość i rodzaj noży
  • niezawodność

Do kuchni restauracyjnej wybieramy blender o mocy silnika 1500 – 1700W, szybkość wirowania noży powyżej 30000 obrotów na minutę, wyposażony w wyprofilowane noże z hartowanej stali nierdzewnej, kielich o pojemności 2,5 litra, całość konstrukcji powinna być stabilna i wyposażona w antypoślizgowe nóżki. Warto zakupić blender z zabezpieczeniem przed przegrzaniem i niekontrolowanym uruchomieniem, z wbudowanym elektronicznym panelem sterowania, z automatycznymi programami pracy (zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem parametrów i działania blenderów G21 Vitality na naszej stronie internetowej). Blender gastronomiczny musi działać wydajnie i bezawaryjnie. Kupując w naszym sklepie, zyskujesz 4 lata gwarancji.

Smaczne i zdrowe jedzenie przyciąga klientów

By nie stracić dobrego kucharza, a co za tym idzie gości, należy zadbać o miejsce pracy kulinarnego mistrza. Świeże składniki do dań, dobrej jakości urządzenia kuchenne i miła atmosfera pracy, to to, czego kucharz potrzebuje najbardziej, by zaprezentować swoje kulinarne talenty. Miłość i pasja kucharza do gotowania sprawią, że zyskacie wiernych klientów i przyciągniecie nowych - sukces finansowy gwarantowany.