Zupa krem a tępe noże

Pyszne, zdrowe smoothie, pożywna zupa krem, masło orzechowe do kanapek... Czego to nie przygotowałeś w swoim blenderze kielichowym, ile osób zachwyciłeś kulinarnymi wyczynami... I klops! Noże w kielichu blendera nie poradziły sobie z kolejnym wyzwaniem. A na obiad zapowiedziała się teściowa...Czarny scenariusz nie musi się spełnić. Możesz naostrzyć noże w blenderze i przygotować popisowe danie bez problemu. Niech Cię nie dziwi, że się stępiły. Jak wszystkie ostrza na świecie, tak i noże w blenderze (także w modelach Vitality G21) po jakimś czasie tracą pierwotną ostrość. Wszak blender pewnie dość długo Ci służył, no chyba, że o niego niewłaściwie dbałeś... (zostawiłeś kielich z resztkami potrawy, nie pamiętałeś o tym, by blenderowanie zaczynać na niskich obrotach, miksowałeś zbyt suche produkty). Ale nie roztrząsajmy tego teraz. Czas zaradzić kłopotowi. Czytając ten artykuł poznasz trzy sposoby na to jak naostrzyć noże w blenderze!

Jak naostrzyć noże w blenderze kielichowym?

Możesz to zrobić w dwojaki sposób, a nawet na trzy sposoby:

Sposób I

Przygotuj kostki lodu, ½ szklanki zimnej wody i kilka kropel płynu do naczyń. Wprawdzie rozdrobnienie samych kostek lodu w kielichu blendera poprawi nieco działanie noży, ale kostki + woda z płynem do naczyń i włączenie na najniższych obrotach blendera przez około minutę jest skuteczniejsze w ostrzeniu noży. Do powstałego roztworu dodaj jeszcze 1 szklankę zimnej wody i ponownie uruchom urządzenia na najniższych obrotach - 1 min. Mieszaninę wylej. Przepłukaj kielich wodą, a następnie wymyj. Ostrzenie noży w blenderze zakończone sukcesem!

Sposób II

Umieść skorupki z 5-6 jajek w zamrażalniku na około 30 minut. Następnie skorupki wrzuć do kielicha blendera i uruchom go na najniższych obrotach. Niech pochodzi 2-3 minuty. Następnie dolej do rozdrobnionych skorupek 1 szklankę wody i ponownie włącz blender - najniższe obroty na 2-3 minuty. Opróżnij kielich z mikstury i wymyj go. Noże powinny być naostrzone. Powstała ze skorupek mikstura jest świetnym nawozem dla roślin - wykorzystaj ją.

Sposób III

Nie masz pod ręka kostek lodu ani skorupek jajek? Tępe noże w blenderze naostrzysz przy pomocy zamrożonych owoców. Wystarczy je wrzucić do blendera i rozdrobnić na najniższych obrotach. Przy okazji powstanie baza do smacznego koktajlu.

Sprawdź również ---> Jaki blender do kruszenia lodu? <---- KLIK

Kak naostrzyć noże w blenderze - musz truskawkowy

Nie zwlekaj z ostrzeniem noży w blenderze!

Nie ma się co oszukiwać, jeśli noże są bardzo tępe, żaden ze sposobów nie przywróci im 100% działania. Dlatego zabieg ostrzenia noży należy przeprowadzić od razu, kiedy zauważymy, że się stępiły.
A jak już poruszyliśmy temat koktajlu, wypróbuj taki przepis:
• mrożone truskawki
• 1 szklanka mleka (jogurt naturalny, kefir)
Do rozdrobnionych w blenderze mrożonych truskawek wlej mleko i ponownie krótko zmiksuj. Przelej koktajl do szklanki. Smaczny i zdrowy napój gotowy! W ten sposób możesz przygotować koktajl z innych mrożonych owoców.
A czy wiesz, że pierwsze urządzenie do przygotowywania koktajli wymyślił w latach 30XX wieku w Stanach Zjednoczonych Stephan Popławski, Polak z pochodzenia? Ciekawe, czy znał domowe sposoby na ostrzenie noży w tym urządzeniu.

Sprawdź również ---> Jaki blender wykorzystać do przygotowania sorbetów? <---- KLIK